TURISTILE

Mulgimaa on alati turiste meelitanud oma maalilise loodusega!

Viljandimaalt leiab iga turist omale sobiliku ajaveetmise. Mulgimaa peidab endas hulganisti ajalugu. Siin asuvad kaunid järved, kirikud ja linnused, ajalugu täis mõisad, matkarajad maalilises looduses ning palju muudki.


Alljärgnevalt oleme välja toonud ainult mõned kõikidest erilistest kohtadest mida Mulgimaal näha võib.

* Soomaa rahvuspargi külastuskeskus

Kõrtsi-Tõramaa, Kõpu vald,
43 57 164
www.soomaa.ee

Soomaa Rahvuspark on loodud 1993 aastal suurte soode, lamminiitude ja metsade kaitseks Vahe-Eesti edelaosas. Maastikuliselt liigestuselt paikneb Soomaa Madal- ja Kõrg-Eesti piiril: Sakala kõrgustiku läänenõlval ja Pärnu madalikul Navesti, Halliste ja Raudna jõe vesikonnas. Soomaa mitmekesine loodus, viis aastaaega ning omapärane kultuur on muutnud selle paiga populaarseks. Soomaa paelub nii loodushuvilist rändajat kui lihtsat pühapäevamatkajat.

Külastajate teenindamiseks on rahvuspargi südamesse Kõrtsi-Tõramaal rajatud külastuskeskus. 1998. aastal valminud hoone on ehitatud vanade taliteede ristumiskohale ajaloolise Naari kõrtsi asemele. Siin on võimalik tutvuda Soomaa matkaradu ja kohalikke teenuseid tutvustavate trükiste, püsiekspositsiooni ja meediaprogrammidega. Alates 2006 aastast paikneb Tõramaal ka LKK Pärnu-Viljandi regiooni loodushariduskeskus.  

 

* Viljandi muuseum
Tel:43 33 316
Laidoneri plats 10, Viljandi

E-mail: muuseum@viljandimaa.ee
http://www.muuseum.viljandimaa.ee

Muuseumile pandi alus 1878. a. seoses Viljandi lossivaremetes alustatud arheoloogiliste kaevamistega. Alates 1942. a. asub linna ühes vanimas kivimajas - vanas apteegihoones, mis ehitati 18. sajandil. Sellest ajast on säilinud välisuks, mida ilustavad vaskne lukuplaat ja koputi.

Muuseumis võib näha muinasaja, keskaja ja tänapäeva tutvustavaid eksponaate, nagu ordulossi makett, muistse sõdalase rekonstruktsioon, täismõõdus rehetoa makett. Välja pandud topised meie looma- ja linnuriigi esindajatest. Muuseumi raamatukogu lugemissaalis on võimalik tutvuda vanema kirjanduse ning kogudes olevate originaalesemete ja dokumentidega.

 

* Olustvere mõis ja park

Tel:43 74 280
Olustvere, Suure-Jaani vald, Viljandimaa
e-mail: loss@olustveremois.ee
http:www.olustveremois.ee

Olustvere mõisa peahoone on ehitatud järgides juugendstiili. Peahoone vastas asuv valitseja maja seostub stiililt hästi peahoonega. Teistest  hoonetest on tähelepanuväärivad punastest tellistest karjaõu koos  meierei ja väravatega, viinavabrik ning maantee ääres asuv ait. Omapära  lisab metallist varikatuse ja vändaga kaev. Kompleksi ümbritseb kõrge  kivimüüriga piiratud liigirikas inglise stiilis park ja põlispuude alleed. Mõisa peahoone muuseumitoas on linnu, looma-, ja kalakaavikute  kollektsioon, mis sisaldab ca 170 topist ja 500 liiki putukaid. Lossis on eksponeeritud ka puuhobuste ja antiikmööbli kollektsioon. Olustvere teenindus- Maamajanduskooli ajalugu kajastav väljapanek asub koolimajas.

Avatud:

mai - august                      september - aprill

E - R   10.00 - 17.00            E - R   10.00 - 16.00 

L - P    10.00 - 16.00                 L   11.00 - 16.00

 

* Karksi ordulinnuse varemed ja Karksi Peetri kirik
Karksi org on üks kaunemaid ja tuntumaid paiku Viljandimaal. Sügava ürgoru järsud nõlvad on eelduseks nii maastiku ilule kui paiga ajaloolisele tähtsusele. Karksi-Nuiast käänulist teed mööda alla sõites hakkab paremat kätt üle Linnaveski paisjärve paisma Karksi linnusemägi ehk kantsimägi. arvatakse, et looduslikult hästi kaitstud järsunõlvalisel mäel asus enne ristirüütlite vallutusi ka eestlaste linnus. Ordulinnust hakati ehitama 13. saj. II poolel, kivirajatised pärinevad 14. ja 15. sajandist. 1770-ndatel ehitati varemetesse barokkstiilis Peetri kirik. Kirikust põhja pool asub feldmarssal Lieveni matusekabel, mis ehitati 1730.a.

Lisaks  on võimalik tutvuda Viljandimaa vaatamisväärsustega aadressil
www.viljandimaa.ee/turismiinfo ja http://www.mulgi.karksi.ee/